alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Çeyiz Alışverişine Nereden Başlanmalı?

<< Geri 26-02-2016 07:06

By: Admin

Pek çok gelin adayı düğün hazırlığına ve çeyiz alışverişine nereden başlayacağını kestirmekte ya da karar vermekte sorun yaşıyor. Bu konunun aslında kilit noktası çok belli. O da sizin ekonomik durumunuz.

 

 

Bir işiniz varsa ya da herhangi bir şekilde gelir elde ediyorsanız bazı parçaları internet üzerinden satın almakta fayda var. Tabii ki bu süreç içinde kampanyaları takip ederek uygun olanı denk getirdiğinizde satın almaktan bahsediyoruz. Ayrıca bu konuda paylaşım yapan pek çok instagram hesabından da faydalanabilirsiniz. İnstagramda çok sayıda hesap çeyiz alışverişine dair ürünler paylaşıyor hatta bazı markalar bu hesaplara kendilerini tanıtmaları için para da ödüyorlar. Siz de takip ederek cazip fiyatlar sunan bir firmayı yakalayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yurtdışındaki siteleri de takip edebilirsiniz özellikle 75 doları geçmeyen ürünlerde gümrük vergisi ödemeyeceğiniz için yurtiçi fiyatlardan çok daha ucuza, neredeyse yarı fiyatına ürün bulabilirsiniz. En güvenilir siteler ise ebay ve amazon siteleri. Buradaki satıcıları dikkatli seçmeli ve nasıl kullanmanız gerektiğini araştırmanızı öneririz. Ortalama olarak iki hafta ve bir ay içinde ürününüz adresinize kadar geliyor. Eğer talep ederseniz kargonuzun takibini de yapabiliyorsunuz ama bazen bu takibin ücreti ürünün ücreti kadar olabiliyor.

Çeyiz alışverişine başlarken kendinize şu soruları sormanız gerekiyor; bu gerçekten gerekli mi? Bu ne işime yarayacak ya da bunun markası ne kadar önemli, aciliyeti nedir? Bu soruları sorarsanız kendinizi her zaman frenleyebilirsiniz. Yoksa alışveirşe bir başlandıktan sonra geri dönüşü olmayan bir şekilde aldıkça alasınız gelebilir. O esnada her şey gerekli gibi görünür. Bunun için aciliyet sırası, önem sırası gibi listeler yapıp bu listeye sadık kalmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Eğer alışverişinize başlarken kendinize bir başka gelini örnek alıyorsanız baştan hata yapıyorsunuz demektir. Onun ekonomik durumuyla sizinki bir mi? Onun öncelikleriyle sizinkiler aynı mı? Onun diğer planlarını da biliyor musunuz? Bilmiyorsanız dikkatli 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler