alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Fotoğrafçılığından Sonra Yeni Meslek Boşanma Fotoğrafçılığı

<< Geri 27-02-2016 06:36

By: Admin

Düğün fotoğrafçılığı bir meslek haline geldi ve istediğiniz an bir düğün fotoğrafçısı bulabileceğiniz kadar çok bu işi yapan var. Buna artık alıştık ve hepimiz biliyoruz ama peki ya boşanma fotoğrafçılığı? Hiç böyle bir şey duydunuz ya da aklınıza geldi mi? Artık bir boşanma fotoğrafçısı da var.

 

 

Fotoğrafçı Avusturya’lı ve ilginç bir girişime imza attı. Boşanan çiftlerin ayrılışlarını fotoğraflıyor. Aslında fotoğraf hep mutlu anları ölümsüzleştirmek için çektirilir ama böle anları da çektirmek isteyenlerin varlığı böylece ortaya çıkmış oldu. Yani unutmak istemediğiniz anların fotoğrafını çektirmek yerine belki de unutmak isteyeceğiniz anların fotoğraflarını çektirerek unutmanızı engelleyebilirsiniz. Fotoğrafçı bunun psikolojik boyutuyla ilgilenmiş ve bu nedenle böyle bir girişime kalkışmış, onun ve müşterilerinin ifadelerine göre bu etkinlik boşanma acısını hafifletiyor. Bir nevi acıyla yüzleşmek gibi bir durum ortaya çıkıyor olmalı. Ayrıca bu etkinliğin ayrılığa dair güzel hatıralar bırakaktığını da ifade diyorlar.

Evlilikler her zaman çok fazladır ancak genellikle belli bir sezon içinde yapılırlar. Ancak boşanmalar yılın her anında yapılabiliyor ve Avusturya’da yılda ortalama olarak 17000 boşanma gerçekleşiyormuş. Dolayısıyla fotoğrafçı olan Halb için fikir hiç de fena sayılmaz. Fikir nerden aklına geldi sorusuna ise Halb, sosyal medyada ayrılan arkadaşlarının ayrılırken fotoğraf çekip ayrıldıklarını ilan ettiklerini görmüş ve bunu çok ilginç bulmuş. Sonunda da bu fikir aklına gelmiş.

Şu an için dünyadaki tek boşanma fotoğrafçısı Halb gibi görünüyor ancak ne kadar müşteri bulabildiğini bilmiyoruz. Eğer bu yolla çok müşteri bulursa kısa sürede tüm dünyaya yayılacaktır. Ülkemizde çok trajik biçimlerde gerçekleşen boşanmaları göz önünde bulundurursak pek tercih edilecek gibi görünmüyor ancak Avrupa’da daha “medenice” ayrılmayı başarabilen insanlar için ilginç bir deneyim olması açısından tercih edilebilir. Bu metot tarafların ayrılırken yaşayacakları deneyim sayesinde eğer birbirlerine karşı öfkeleri varsa bu duygularından da arınmalarında ve yumuşak bir şekilde ayrılabilmelerine olanak sağlıyor.

                                                                                                                                    

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler