alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Sırt Ağrıları Çekmemek İçin Doğru Sütyen Nasıl Seçilir?

<< Geri 27-02-2016 06:58

By: Admin

Sütyen alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Sadece tasarıma bakarak karar verenlerden misiniz yoksa ölçülere de önem veriyor musunuz? Mesela 80- 90 gibi ölçüleri biliyorsunuzdur ama bu ölçülerin yanında yazan A, B gibi harfler neyi ifade ediyor? Bilmiyor musunuz? Öyleyse yazımızı okuyarak cevapları öğrenebilirsiniz.

 

 

Bayanlar iç çamaşırı seçerken çoğunlukla iki farklı yaklaşımı izlerler. Birincisi şık olması yani tasarımı. İyi bir tasarımı varsa, göze hoş geliyorsa gerisinin önemi yoktur. Diğer bir şık da rahatlık. Rahat olması mesela spor yaptığınız sırada, günlük kullanımınızda sizi rahatsız etmemesi çok önemli. Ancak çoğu kadın sütyen seçimini doğru yapmadı için hem rahatsız oluyor hem de çeşitli ağrılar çekebiliyor. Sütyenleriniz gündelik yaşamda bütün gün üzerinizde olacağı için yanlış bir tercih yapmak büyük sıkıntılara sebep olabilir.

Sütyen alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu ise hijyenik ve dayanıklı olmaları. Yani çok ucuz sütyenlerden alırsanız bu konularda size sorun yaratacaklardır. Elle yıkasanız dahi kısa sürede bozulacaklardır. Bu nedenle kaliteye önem vermek gerekiyor. Güvenilir markaları tercih etmek doğru bir yöneliş olur.

Doğru bir sütyen için ise ilk olarak doğru bedeni tercih etmeni gerekiyor. Yani küçük bir beden alırsanız sıkacak, büyük alırsanız da emanet duracak, o yüzden göğüslerinizi en uygun biçimde kavrayan bir model tercih etmelisiniz. Kup kalınlıklarının sizi rahatsız etmeyecek bir boyutta olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu ağrılarınızın oluşmasını engelleyecektir.

Doğru beden için yapmanız gereken ilk olarak göğüs kafesinizi ölçmek olacka. Göğüs kafesinizi ölçtükten sonra elde ettiğiniz rakama 5 daha akleyin ve işte beden ölçünüzü buldunuz. Eğer ilk buldunuz ölçü 80 ise beş daha eklediğinizde doğru beden ölçünüz olarak 85 değerini elde edeceksiniz. Buna göre bir sütyen seçmeniz gerekiyor.

Beden ölçünüz tamam ama peki ya kup kalınlığı? Bunun için de göğsünüzün en dolgun noktasından ölçü almanız gerekiyor. Bulduğunuz ölçüyü önceki ölçüden çıkardığınızda çıkacak sonuç da kup kalınlığunuzu verecek.  İşte bu kadar. Artık en doğru bedende tercih yapabilir ve gün boyu rahatlıkla sütyeninizden şikayet etmeden kullanabilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler