alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Planlamada Önem Sırasına Dikkat!

<< Geri 27-02-2016 07:07

By: Admin

Düğün planlama gerçekten doğru yapılmazsa çok panik yaratan bir süreçtir. Planlamaya başlanırken genellikle en çok kafaya takılan yerden başlanır. Önce o bir hallolsun da diğerleri yapılır zaten diye düşünülür. Mesela gelinler ilk olarak gelinlikle ilgilenirler. Eğer ona karar vermezlerse diğer ayrıntılara bir türlü odaklanamazlar. Oysa her şeyin bir sırası olmalı ve planlama da aslında bunun için var. Öbür türlü pek planlamaya benzer bir şey ortaya çıkmıyor. Sırayla gidildiği zaman ve bu sıra belli bir mantık çerçevesinde oluşturulursa hem iş akışı kolaylaşacak hem de giderek daha da kolaylaşacaktır işler.

 

 

Peki sıralama nasıl olacak diye sorarsanız en mantıklısı diğer seçenekleri etkileyecek ana ögelerdir. Örneğin her şeyden önce düğün zamanının belirlenmesi geri kalan tüm detayları etkileyecektir. Böyle bir önem sırası yapılırsa her şey kolaylaşır. Mesela düğün zamanı mevsimi ve hava şartlarını etkileyeceği için düğün mekanını da etkileyecektir. Sonra düğün mekanını seçersiniz ve bu sefer de düğün stilinizi bu mekana göre tasarlarsınız. Küçük bir tüyo verecek olursak Eylül ayı en çok tercih edilen ay olarak karşımıza çıkıyor çünkü hava koşullar ne çok sıcak ne de çok soğuk oluyor. Düğün mekanı seçiminde size daha fazla opsiyon sağlayan bu ayı dikkate alabilirsiniz.

Düğün zamanını seçtiniz ve düğününüzü nasıl bir mekanda yapacağınızı da kararlaştırdınız. Peki şimdi sırada ne var? Düğün mekanınızı şimdiden seçmezseniz işiniz zor. Hem mekan bulamayabilir hem de çok daha yüksek ücretler ödeyebilirsiniz. O yüzden şimdi sırada bir mekanla anlaşıp kapora bırakmak var. Tabii düğünüze en az on ay olduğunu düşünerek bunu söylüyoruz. En az on ay önceden mekan aramaya başlamalısınız ve bulduğunuzda anlaşmalısınız.

Şimdi bir bakacak olursak büyük bir kısımı hallettik bile. Düğün tarihimiz belli, düğün mekanımız belli ve düğün stilimize de karar verdik. Sırada organizasyon firmasıyla görüşüp istediğimiz stildeki düğünü anlatıyor ve detayları konuşyoruz. Bazı mekanlar düğün paketleri sunuyor ve bunların arasından da hayalinizdeki stile en uygun olanı seçebilirsiniz.

Artık sonunda o kafanıza takılan yere gelebilirsiniz. Gelinlik ve damatlık. Gelinliği neden bu kadar erteledik çünkü mevsim belli değildi, stiliniz belli değildi ve mekana karar vermemiştiniz. Yanlış bir mevsimde yanlış gelinlik ya da mekana uygun olmayan ya da stilinize uymayan bir gelinlik alabilirdiniz. Şimdi mükemmel bir uyum yakalayabilecek düzeydesiniz. Her şeye uygun olarak istediğiniz gelinliği seçebilir ve kafanızda soru işareti kalmadan güvenle alabilirsiniz.

 

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler