alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Söz Kesiminde Neler Olmalı?

<< Geri 27-02-2016 07:47

By: Admin

Her çiftin ayrı bir tanışma hikayesi vardır. Kimileri üniversitede tanışırken kimileri yaşadıkları mahallede görmüşlerdir birbirlerini, kimi çocukluktan tanırken kimi iş yerinde çalışır ve kimileri de filmlerdeki gibi bir çarpışmayla tanışır. Eğer bir birlikteliğiniz varsa ve artık ciddi adımlar atmanın zamanı geldiğine inanıyorsanız atacağınız ilk adım söz kesimi olacaktır.

 

 

Söz kesileceği zaman ailelerin huzurunda bir merasim yapılır ve genellikle söz yüzüğü takılır. Çiftler hayatlarını birbirleriyle devam ettirmek istediklerini gösterirler ve ailelerine bildirirler böylece hem aileler birbirlerini tanır hem de ciddiyetin bir göstergesi ortaya konmuş olur. Söz merasiminde erkek tarafı kız tarafını ziyarete gider ve meşhur isteme ve merasim gerçekleştirilir. Böylece ilk adım atılmış olur bu büyük yolculuğa.

Söz kesiminde ne giyeceğinize karar vermediyseniz size birkaç ipucu verebiliriz. Örneğin en başta kendinize olan güveninizi sarsmayacak ne çok iddialı ne de çok sıradan bir kıyafet giymelisiniz. Damat adayımız ise mutlaka takım elbise giymeli. Gelin bir bluz ve etek ya da naif bir elbisede karar kılabilir. Bazen söz yüzügünün yanı sıra söz mendilleri de bu merasime eşlik eder. En güzel söz mendillerini seçmek için bir araştırma yapabilirsiniz. Mah-i Nev bu konuda oldukça kaliteli işler yapmaktadır. Bakmanızı tavsiye ederiz.

Yine söz merasiminde önemli bir gelenek de kahve içmektir. Bilindiği gibi genellikle gelin adayı kahveleri servis eder ve damat adayına tuzlu kahve vermek  de bir adettir. Tabii bunun bir adet olduğunu unutmamalı ve zehir gibi bir kahve vermemeli. Çünkü zaten oldukça heyecanlı olan bir anda müstakbel eşinizi çok zor durumda bırakabilirsiniz. Bazı gelin adayları gerçekten tam anlamıyla bir zehir içmek zorunda bırakır damat adaylarını. Masum damat da mecburen en azından birkaç yudum içmek zorundadır o kahveden. Önceden tuzlu bir kahve içerek bu tadı deneyimlemek o esnada hayat kurtarıcı olabilir.

 

.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler