alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Evleneceklere ve Yeni Evlililere Altın Öğütler

<< Geri 27-02-2016 07:57

By: Admin

Evlilik dünyanın en güzel şeylerinden biridir. Herkes sevdiğiyle mutlu bir hayat yaşamak ister ve her şeyin güzel başlayıp güzel devam etmesini arzular. Ancak bu noktada bir kavram ortaya çıkar, sıklıkla dile getirilen evliliği yürütmek olgusu aslında en genel anlamda zaman ilerledikçe başlangıçtaki değerlerinizi yitirmemekte yatıyor. İnsanların ömür boyu birbirlerine ilk günkü saygı ve özveri çerçevesinde yaklaşmasıyla her evlilik yürütülebilir.

 

 

Gelin ve damat adaylarının dikakte alması gereken tavsiler arasında ilk sırada sevgilerini küçümsememeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Sevginizi her zaman hem sözlü olarak hem de davranışlarınızla belli etmeniz eşinizin mutlu olmasını sağlayacaktır. Bir kariyere odaklanmak evliliği es geçmeyi gerektirmez. Hem işinize hem de evliliğinize zaman ayırabilirsiniz. En önemlisi kariyeriniz yaşamdaki en önemli şey değil ancak evililiğiniz ve aileniz en önemlisi. Bir karar vermeniz gerekirse doğru olanı seçin.

Eşinizin belki de bazı yönlerini yeni görüyorsunuz. Daha önce bu yönlerini deneyimlememiştiniz. Onu bu yönleriyle de kabul etmeniz gerekiyor. Kimse mükemmel değildir. Kendisine, size ya da bir başkasına zararı olmayan bazı kusurlar affedilebilir. Beraber yaşamak herkes için sorumluluk gerektiren bir durumdur. Eşiniz bazı şeyleri eksik yapıyorsa uyarabilir ancak onu yargılamak yerine yardımcı olmayı deneyebilirsiniz. 

 

 

Evliliğiniz esnasında beraber göğüs germeniz gereken zor dönemler olacak. Bu dönemlerde kararlar almalı ve mücadele etmelisiniz. Eşinizi böyle bir dönemde suçlamak ya da yalnız bırakmak ona yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. Bir aile olduğunuzu unutmadan birlikte mücadele edin ve iyi bir takım olarak tüm zorlukları aşın. Birbirini seven bir çiftin önünde hiçbir engel duramaz.

Eğer biriyle evlendiyseniz ona her durumda inanabiliyor olmanız gerekir ve size her zaman inanan biri olmalıdır. Eğer inanmadığınız biriyle birlikteyseniz en başta bazı şeyleri düşünmeniz gerekirdi. İlişkinize ve birbirinize inanın. Unutmayın ki evlilik tüm çağlarda tüm uygarlıklarda kutsal sayılmıştır. Gerçekten de kutsaldır. Eşinizle birlikte bir hayatı paylaşmanın tadına varın. Hayat ancak böyle güzelleşecektir.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler