alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Planlamasında Hayat Kurtaran İpuçları

<< Geri 27-02-2016 08:11

By: Admin

Sonunda o büyük gün geldi çattı. Artık yeni bir başlangıçla dünya evine girmek üzeresiniz. Ama önünüzde çok önemli bir aşama var; düğün. Ne yapacaksınız, nasıl yapacaksınız pek bilginiz yok. Öyle ya daha önce yapmadığınız bir şey.  Korkmayın, iyi bir planlamayla mükemmel bir düğün yapabilirsiniz.  İşte size birkaç harika ipucu.

 

 

İlk olarak hazırlık sürecinizin çok yoğun olacağını unutmayın ve adeta bir iş kuruyormuşçasına dikkatli ve titiz olun. Her şeyi not etmeniz çok yardımcı olacaktır. Süreç ilerledikçe aklınızda tutmanız gerekenlerin sayısı oldukça artacak unutmayın. Notlarınızı da programlı ve temiz bir şekilde tutarsanız kategoriler arasında kaybolmazsınız.Sitemizdeki planlama araclarindan faydalanabilirsiniz. Yapacağınız ilk iş ise tabii ki müstakbel eşinizle birlikte düğün tarihine karar vermek.  Bu adımı attıktan sonra işler biraz daha gerçekliğe bürünecek ve ciddiyetin farkına varacaksınız. İkinci adım olarak da düğün mekanını seçebilir ve rezervasyonunuzu şimdiden yaptırabilirsiniz. Bu daha sonradan mekan bulamamanızı ve fazladan ücret ödemenizi engelleyecektir. En büyük iki adımı atlattınız bile!

Şimdi düğün bütçenizi belirleme sırası geldi. Bu epey uzun bir listenin yapılması ve hepsinin araştırılarak fiyatlarının belirlenmesi demek. Acele etmeyin, sabırlı olun ve en uygun çözümleri bulun.  Eğer bu araştırmayı ve planlamayı yapmazsanız bir anda karşınıza çıkacak olan bütçeyle dumura uğrayabilirsiniz. Her şeye hazırlıklı olmakta fayda var. Sürprizleri ortadan kaldırmak için harcamalarınıza hakim olmalısınız.  Bu süreç içinde sizi epey rahatlatacak bir ipucu da iş bölümü. Müstakbel gelin ve damat aralarında iş bölümü yapmalı. Örneğin gelin listeyi yaparken damat bu maddelerin fiyatlarını araştırıp piyasa hakkında detaylı bilgi edinebilir. Gelen talimatları dinleyin damatlar! İyi bir takım olan gelin ve damatın karşısında hiçbir şey duramaz. Bir takım olarak çalışın. Damatlar işten kaçarsa gelinlerin ısrarcı olmasında fayda var. Tek başınıza evlenmiyorsunuz değil mi? O da işin ucundan tutmalı.

 

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler