alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Ayla Çelik Bağdat Şarkısı

<< Geri 17-04-2016 11:04

By: Admin

Düğün Şarkıları deyip gecmemek gerekiyor. Bazen saatlerce ilk dans sarkimiz ne olsun acaba diye vakit harciyoruz. Bazen kolay yoldan bir onceki hafta gittigimiz dugunden kopya cekiyoruz. Ama yinede yeni bir sarki olsun bizimki farkli olsun dusuncesi agir basiyor. O yuzden nadiren de olsa yabanci ilk dans sarkilarini secenler oluyor . Bugun size 2016 yilina firtina gibi giren ve ilk dinlediginizde bu sarki tam benim ilk dans sarkim olur diyebileceginiz bir sarkiyi sunmak istiyoruz. Sarkinin adi Bagdat olarak geciyor. Sozleri cok anlamli ve tam benlik diyebileceginiz tarzda. Sarkici kim derseniz?  

İTÜ Devlet konservatuarı mezunu, söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Ayla Çelik, müzikle olan profesyonel macerasına Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda reklam müziğine sesiyle hayat veren Ayla Çelik, devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğinde olan Antigone isimli oyunun müziklerine de imza attı.

 

 

Ayla Çelik ve Beyaz'ın birlikte yaptıkları düet için tıklayın

 

 

İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Demet Akalın, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay gibi isimlere verdiği liste başı şarkılarla adından söz ettiren Ayla Çelik, son olarak 2012 yılında hem Altın Kelebek hem de Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödünü aldı.

Sanatçı dostlarına verdiği şarkıların yanı sıra, kendi albümü için de hazırlıklarını tamamlayan Ayla Çelik,”Tüm şarkılarımda kendi hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 15 Ocak 2016 tarihinde Sony Müzik etiketiyle çıkarttı.

Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi ünlü müzisyen ve sanatçı dostlarınında imzaları yer alıyor.

 

 


 

Ayla Çelik "Bağdat" Sözleri

 

Yine seni sevmekten başka
Hiç bir şey yapmadım bugün
Enikonu çaldı telefonlarım
Boşver bakmadım bugün

 

Ne gazete okudum ne de bir haber
Derdi yasakladım bugün
Kaç öpücük olmuş inanamazsın
Aşkı hesapladım bugün
Dün geceyle tam üç ay bi gün

Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim
Ben koynunda yüz sene bin sene durabilirim

Ben Leyla'yı Mecnun'u Ferhat'ı Aslı'yı Kerem'i bilmem ama
Bağdat'ı iki gözüm kapalı bulabilirim.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler