alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Cihan Güçlü Kimdir?

<< Geri 23-04-2016 18:55

By: Admin

 

Cihan Güçlü’nün, ilk stüdyo albümü “AMA” Pasaj Müzik etiketiyle Aralık ayında müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Bestesi ve sözü Cihan Güçlü’ye ait 11 şarkıdan oluşan “AMA” albümünün prodüksiyonu Dünya Müzik’e ait.

Cihan Güçlü’nün 13 yaşında akordeon dersleri ile başladığı müzik aşkı 14 yaşında evde babasının gitarını çalarak devam etti. 8. Sınıfta iken müzik öğretmeni olan Candan Erçetin’in de teşvik etmesiyle o yıllardan bu güne elinden düşürmediği gitarı ile hesapsız, samimi duygularını dile getirdiği birçok şarkı besteledi.

Galatasaray Lisesi’nden sonra İstanbul Devlet Konservatuarı Klasik Gitar bölümünü tamamlayan ve halen Haliç Üniversitesi Konservatuarı Türk Musikisi dalında yüksek lisans öğrenimi gören Cihan Güçlü bu zamana dek hem stüdyo müzisyenliği hem de besteci ve aranjör olarak birçok dizi, tiyatro ve film müziğine imza attı.

10 yılı aşkın bir beste birikiminin sonucunda hazırlanan “ AMA “, 2 yıllık bir stüdyo çalışması sonucunda ortaya çıktı. “Alper Erinç” stüdyosunda kaydedilen albümün aranjörlüğü Korhan Erol ve Alper Gemici, masteringi ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Akustik yapıya sahip albümün ilk çıkış şarkısı “AMA” kuvvetli melodisi ve samimi sözleri ile dinleyeni hemen etkisi altına alıyor. Geçtiğimiz yaz, Candan Erçetin’in “Avea Açıkhava Konserleri’ne” konuk olarak katılan Cihan Güçlü ve “AMA” seyircilerden beğeni dolu uzun alkışlar aldı.

 

 

 

 

Cihan Güçlü - Canım Sevgilim Sözleri

 

Batıyor Hergün Aklımın Aşkımın Yakan Dikenleri
Hatırlatıyor Her An Senin De Olduğun Hikayeyi
Seninle Olduğum Hikayeyi
Bir Başkaydı Seninle Olduğum insan Bile
Bir Başka Gelirdi Hergün Uyanmak Yeni Güne
Zaman Neyi Düzeltmiş Ki Koyuyor Hep Üstüne
Şimdi Sensiz Zor Geliyor Yaşamak Ömür Diye
Ah Benim Canım Sevgilim
Ben Sana Neler Söyledim
Kalbinde Yok Mu Hiç Yerim
Bak Seni Nasıl Özledim
Şarkılar Hep Sen Duy Diye
Şarkılar Yazdım Duy Diye
Günler Eskittim Yıl Diye
Nasıl Unuttun Sen Beni

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler