alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Balayına çıkmadan önce sormanız gereken 5 soru

<< Geri 25-04-2016 13:22

By: Admin

Sonunda nişanlandınız. Düğün planları yapılmaya başlandı. Düğün salonu,fotoğrafçı,gelinlik,nikah şekeri ,davetiye,gelin arabası ve buna benzer birçok düğün firması ve yüzlercesi arasından birini seçme çabaları düğün günü yaklaştıkça sizi strese sokmaya başladı. Peki balayı ne olacak. Balayına konsantre olmayı unuttunuz. Bütün bu düğün stresi geçtikten sonra balayında eğlence ve tatil sizi bekliyor. Aşağıda size sunduğunmuz sorulara cevap verdiğinizde aradığınızı bulmanız konusunda kapsamı daraltabileceğinizi düşünüyoruz.

 

 

Bütçeniz ne kadar?

 

Öncelikle sizin için neyin önemli olduğunu düşünün. Sadece çok güzel bir sahilde boylu boyunca uzanıp güneşin tadını çıkarmak mı istiyorsunuz? O zaman size göre en ideal olan deniz kenarını bulun ve çok pahalı olmayan bir otel seçin. Diyelim ki gelingeliyor.com'da oluşturduğunuz site üzerinden ihtiyaç listenizi arkadaşlarınızla paylaştınız. Bu listede ''balayı paketi'' olarak bir başlık açtınız ve arkadaşlarınızın bu alana para yatırmasını sağladınız. Yada nişanlınız size sürpriz yaptı ve nakit parayı çıkartıp masanın üzerine koydu.O zaman hemen gidip full servis bir gemiyle tur seçebilirsiniz. Bu gibi gemi seyahatlerinde aklınıza gelen herşey sunuluyor ayrıca harcayacağınız parayıda önceden bileceğiniz için içiniz rahat oluyor. Bu arada gemi ile seyahate çıkarken , balayı tatilini aldığınız acenteye olası bir tarih değişikliğinde ne yapılması gerektiğini mutlaka sorun. Bazen balayı tarihi seçiliyor fakat ne şanstır ki gelin hanımın istemediği bir tarihe denk gelebiliyor. Bu gibi durumları yada olağanüstü durumları gözönünde bulundurup acenteye sormakta fayda var. Eğer varsa tatil sigortası almak mantıklı olur.Sigorta demisken. ''Bisey olmaz ablacim.Bizim sözümüz sigorta yerine geçer'' diyen tatil acentelerinden uzak durun. Mutlaka sözleşme yapın.Unutmayın söz uçar yazı kalır.

 

Balayına ne zaman çıkacaksınız?

 

Tatile ne zaman çıkacağınız konusunda mutlaka kesin bir karara varın. Düğünden hemen sonra mı gideceksiniz yoksa araya biraz zaman koyup havaların gitmeyi planladığınız yere göre değişmesini mi bekleyeceksiniz? Belki Çeşme belki de Bodrum tercih olarak düşünülebilir tabi ama Karadeniz'de yayla turizmi de son derece yapılabilesi yüksek ve eğlenceli olabilecek bir tatil. Her neyse, ister güneye gidin ister kuzeye gidin. Mutlaka ne zaman gideceğinize karar verin ve planlarınızı ona göre yapın.

 

 

 

Nasıl bir seyahat istiyorsunuz?

 

İkinizde maceracı mısınız? Yoksa ikinizde sahilde sere serpe yatıp güneşlenmek ve birbirinizin sırtına güneş yağı sürmek ve arada odaya çıkıp Aganigi Naganigi... Sizi gidi sizi ! Yoksa her ikiside size uyuyor mu? Bunun için resort otelleri tercih etmeyebilirsiniz. Çünkü ilkine daha çok uyan bir yapıları var. Ama turları araştırabilirsiniz. Hani şu gidince bungee jumping yapabildiğiniz turlar. Bunun yanısıra uçan balon gibi aktivitelere de katılabileceğiniz seçenekler olabilir. Uzun lafın kısası yapacağınız tatil hareket mi içersin yoksa daha bir romantik mi olsun önceden karar vermenizde fayda var.

 

Bilmediğiniz bir başka şehirde ne kadar rahat olabilirsiniz?


Bu kısımda söyleyebileceğimiz en önemli şey yemeklerle ilgili olabilir. Havasını suyunu bilmediğiniz bir şehirde hatta bir başka ülkede dikkatli olmanız gereken başlıca konulardan biri yemek. Gitmeden önce araştırma yaparsanız çok sağlıklı olur. Belirli gıdalara karşı alerjiniz olabilir unutmayın. Belkide sizin mideniz m eşinizinkine göre daha hassastır bilemezsiniz. Bunun yanısıra akşama kadar otelde vakit geçirmek istemeyenler için yolları bilmek avantaj olabilir. Bunun için iyi bir harita yeterli olur derdim ama şimdilerde ce telefonları var. İyi çeken bir cep telefonu işinizi görür. En azından kaybolmazsınız.Ha bir de etraftaki insanlarla iletişim kurmanız gerekirse cana yakın olmaya çalışın. Dolayısıyla yabancı bir memlekettesiniz ona göre hareket etmenizde fayda olacak herşeyi düşünmelisiniz.

 

Kalacağınız yer nasıl olsun?

 

Balayı planlamanız henüz bitmemişken lokasyon olarak ve kalacağınız yer olarak seçiminizi iyi yapmalısınız. Sizin için herhangi bir otelin herhangi bir odası olursa ve odadan çıkıp hemen denize koşalım derdinde misiniz? Yoksa daha çok özel bir apart olsun. Romantizm ağırlıklı takılalım fazla kalabalığa girmeyelim filan mı diyorsunuz? Yoksa şehir merkezinde bir otel mi istiyorsunuz? Kararınız ne olursa olsun müstakbel eşinizi de bu planın içine dahil edip birlikte karar verin. Öyle kendi başınıza iş yapmayın. Ve her zaman bilgiyi paylaşın.

 

 

Bu arada yukarda bütçe filan dedik ya. Bütçe planınızı buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler