alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

AH BİZ KADINLAR !

<< Geri 10-06-2016 23:08

By: Admin

  Güzelleşmek uğruna neler neler yapabiliriz? ışıltılı parlak saçlar , incecik bir beden , zarif eller , pürüzsüz bir ten hepsi bizden sorulur ve hiç bir şeyden taviz yada ödün vermeyiz... 

Ama unuttuğumuz ve göz ardı ettiğimiz bir şey var. Ayaklarımız . Belki de çok göz önünde olmadığı için fazla önem vermiyoruz. Ah o ayaklarımızın dili olsada bir konuşsa. Bütün gün bizi taşıdığı yetmiyor gibi bir de o ayakkabıların içinde havasız nefessiz yaşamaya mahkum ediyoruz onları . Yanlış yapılan pedikür, ayağı sıkan yüksek topuklu ayakkabılar. Çok mu ihmal ediyoruz onları? 

 

ayak bakimi

 

 

Hadi bugün ayaklarımızı şımartalım. Onlarla ilgilenelimÖyle pahalı kremlere pahalı güzellik salonlarına gerek kalmadan evde elimizin altında bulunan malzemelerle hemde. 

Önce onları dinlendirerek işe başlayalım. 

Ayaklarınızı kalp seviyesinden yukarı kaldırıp (duvarı kullanabilirsiniz) dinlendirerek kan dolaşımına yardımcı olun.

Bir kova yada geniş bir leğen içerisine ayaklarımızı sokabileceğimiz sıcaklıkta bileğimize kadar gelecek suyla doldurun. İçerisine 1-2 yemek kaşığı kaya tuzu ( annelerimizin turşu yaparken kullandığı tuzdan ) döküp karıştırin 30 dk bu suyun içerisinde ayaklarımızı bekletin ve süre sonunda ayaklarımızı iyice kurulamayı unutmayın. Mantarların en sevdiği yer nemli ayaklardir unutmayın. 

Şimdi bir de peeling yapalım ayaklarımıza. 

  • 1 tatlı kaşığı türk kahvesi telvesi 
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı 
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker 
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı  
  • 1 tatlı kaşığı nemlendirici krem. 

Bütün malzemeyi cam bir kase içerisinde iyice karıştıralım ve masaj yaparak ayaklarımıza yedirelim 5 dk ayağınızda kaldıktan sonra duşa girebilirsiniz.Ayağınıza uyguladığınız peeling ayaklarınızı yumuşatacağından duşta ponza taşı ile ayaklarınızı güzelce ovun. 

Çatlayan ayak derileriniz için krem yapmaya ne dersiniz? 

  • 1 kahve fincanı vazelin 
  • 5 adet dövülmüş aspirin 
  • 1 çay kaşığı karbonat 

Bütün malzemeyi bir kap içerisinde iyice krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Temizlenmiş ayaklarınıza iyice yedirene kadar sürün. Ayaklarınıza çorap giyin ve yatın. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın nasıl yumuşacık olduğunu göreceksiniz. 

Ve son olarak size bir ip ucu vereyim. 

Yaz geldi ve deniz sezonu açıldı .Plaja gittiğiniz zaman, çıplak ayakla kumda yürüyün. İnce kum taneleri ayağınıza peeling etkisi yapacaktır. 

Neşeli ayaklar sağlıklı günler yada  

Sağlıklı ayaklar ,neşeli günler.  

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler