alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Vücutta Çıkan Sivilceler Ve Nedenleri

<< Geri 10-08-2016 10:39

By: Admin

Sivilce deyip geçmemek lazım. En olmadık zamanlarda çıkıp, canımızı sıktığı çok olmuştur. Görüntü bakımından da pek iç açıcı olduğu söylenemez. Hatta ergenlik döneminde çıkan sivilcelerle arkadaşlarımız az dalga geçmedi. “Güzellik Allah vergisi, sivilcelerde KDV'si “ diyerek bizi çileden çıkarma çalışmaları gayet başarılıydı. Çıkmaları ayrı bir dert, sıkınca yüzde iz bırakmaları ayrı. Yaptığımız en büyük yanlışlardan biri bu. Sivilcelerle oynamak. Aslında bizim pek suçumuz yok. Ellerimiz rahat dursa sorun olmayacak.Yüzde çıkan sivilcelerin az çok nedenlerini hepimiz biliyoruz. Ergenlik, yağlı cilt, abur cubur tüketimi, yağlı yiyecekler. Peki hiç düşündünüz mü? Vücudumuzda çıkan sivilceler neden çıkıyor? Sebepleri nedir ve ne tarz önlemler almamız gerekiyor. Sizin için bunu araştırdık. Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilceler ve nedenleri neler? Hadi birlikte bakalım bu nedenler nelermiş.

 

 

1. 2. Bölge Omuzlar: Aşırı Stres
Dönem dönem yaşadığımız sıkıntılar, işlerimizin yolunda gitmemesi ister istemez bizi strese sokuyor. Yaşadığımız bu stres sonucundada omuz bölgelerinde sivilcelenmeye neden oluyor. Omuzlarda çıkan sivilcelerin temizliğine özen göstermeliyiz. Kaşımakdan ve kabuklarını kaldırmaktan kaçınmak gerekli.

 

3. Bölge Boyun: Hormonal Etki
İlerleyen yaşlarda hormonların dengesizleşmesi sonucu boyun bölgesinde sivilcelenmeler görülür. Bu durumda boynunuzun hava almasını engelleyecek giysi ve aksesuarlardan uzak durulmalı.

 

 

4. 5. Kol Bölgesi: Vitaminler
Tüy köklerinizde tıkanma sorunu yoksa, kol kısımlarında çıkan sivilceler vitamin eksikliğinden kaynaklanmakta. Vücut vitamin eksikliğine maruz kaldığını kollarda sivilce çıkararak size alarm vermekte. Dikkate almakta fayda var.

 

6. Göğüs Bölgesi: Beslenme, Diyet
Kendi kafana göre yaptığın sana uymayan diyetler yada sağlıksız beslenme şeklin. Asitli içecekler, fazla yağlı ve baharatlı yiyecekler gibi. Göğüs bölgende çıkan sivilcelere kesinlikle dokunma. Aşırı terleme sorunun varsa vücudunun terli giysilerinle uzun süre temasından kaçın.

 

 

7. 8. Bel ve Sırt Bölgesi: Sinirler ve Sindirim
Bu bölgede çıkan sivilceler çeşitli nedenler ile çıkıyor olabilir. Elin ulaşamadığı için kese yapamama, vücut, saç losyonları, kıyafetler. Bu sayıdığımız maddeler senin için geçerli değilse ,dikkat ediyorsan  ve hala sivilcelere maruz kalıyorsan büyük olasılıkla sindirim sisteminde yaşadığın rahatsızlık yada uyku düzeninde ki bozukluk. Uyku sorununu düzene sokup aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durarak bu sorundan kurtulabilirsin.

 

9. Karın Bölgesi: Kan Şekeri
Giydiğin dar giysiler yada epilasyondan kaynaklı değilse büyük ihtimal kan şekeri düşüklüğünden dolayı sivilcelenmeye maruz kalıyorsun. Çünkü bu bölgede pek sivilce görülmez. Bir uzmana görünerek gerçek nedenini öğrenebilirsin.

 

10. Jenital Bölge: Hijyen, Temizlik
Bu bölgede görülen sivilcelerin en büyük nedeni epilasyon yada batık sorunu. Bu bölgede çıkan sivilceler diğerlerine göre geç iyileşmekte. Kozmetik ürünlerden uzak durarak sadece su kullanarak temizliğine dikkat etmekte fayda var.

 

 

11. 12. Bacak Bölgesi: Hassas Cilt yada Alerji
Hassas cilt tipine sahipsen yada kozmetik ürünlere karşı alerjin varsa, bu bölgelerde sivilcelenmeler görülebilir. Hassas ciltlilerin kullandıkları deterjana dikkat etmesinde fayda var. Kozmetik ürünlere alerjisi olanların kullanmadan önce ( duş jeli, vücut kremi ) küçük bir bölgede test yapması iyi olacak.

 

 

13. 14. Arka Bacak Ve Kalça Bölgesi: Beslenme Sorunu
Temizlik kurallarına uymana rağmen, kullandığın iç çamaşırı seçimin dar, hava almayan, pamuksuz ve dantelli değilse ve  bu bölgede sivilcelenme yaşıyorsan beslenme ile ilgili problem yaşıyorsun. Göğüs bölgesinde olduğu gibi aşırı yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durman yararına olacak.

 


İşte! Vücutta çıkan sivilceler ve nedenleri bunlar. Bu sivilcelere maruz kalmak istemiyorsan beslenme şekline, kullandığın ürünlere dikkat edeceksin. Yok edemem diyorsanda şikayet etmeden sivilcelerle yaşamayı öğreneceksin seçim senin. Sivilcesiz ışıl ışıl parlan ciltler sizinle olsun. Sevgiyle kalın, hoşçakalın.

 

 

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler