alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Saça Zarar Vermeden Nasıl Taranır

<< Geri 12-08-2016 04:19

By: Admin

Bitmez biz kadınların çilesi. Birini hallettim derken hemen arkasından bir tanesi gelir. En çokta saçlarımız bizi çileden çıkarmaya yetiyorda artıyor. Uzun olsa bir dert, kısa olsa bir dert. Uzunken kısa olsa keşke diye kısaykende uzasa  biran önce keşke diye bunalıma girmekte üzerimize yoktur. Evdeyken şekilden şekile giren, benim diyen kuaförlere taş çıkaracak modeller yaparken iş dışarı çıkmaya geldiğinde inatçı keçi gibi bizi saatlerce uğraştırması ayrı bir dert. Her kadın saçlarını sever tabii onu delirtmediği sürece. Bunalıma girdiğimiz zaman gözümüzü kırpmadan kısacık kestirip sonrada ben ne yaptım diye günlerce ağlayan biz. Saymakla bitmez saçlarımız için söyleyeceklerimiz. En büyük sıkıntınlardan biride dolaşan saçları açma daha doğrusu açamama derdi. Gördüğümüz yeni modelleri uygulamak, krepe yaparak saçları ahenkle dans ettirmek, gece yatarken saçları açarak uyumak. Ve sonuç birbirine girmiş, dolaşmış saçlar. Dolaşan saçları açmak için kullandığımız saç fırçasının işe yaramayıp saçlarımızı kırması, kopan saçlarımızın elimize dolması ve bir sürü kırığa neden olması. Peki saçımıza zarar vermeden nasıl tararız? Hadi birlikte öğrenelim.

 

Saç Fırçası Yerine Geniş Dişli Tarak Kullanmak

Nedense biz bayanlara saç fırçasıyla saç taramak çok kolay geliyor. Ama bunun saçımıza verdiği zararı hiç düşünmüyoruz. Her saç tipi saç fırçası kullanacak diye bir kural yok. İnce telli saçlar, yıpranmış saçlar, hassas çabuk kırılan saçlara sahipsen saç fırçasından uzak durman gerek. Bunun yerine geniş dişli tarak kullanarak saçında oluşan dolaşıklığı saçına zarar vermeden giderebilirsin.

 

 

 

Saç Bakım Kremini Kullanmak

Saç tipine uygun kaliteli bir saç bakım kremi imdadına yetişecek ürünlerden birtanesi. Duştan yada banyodan sonra saç diplerine değdirmeden saç uçlarına içerisinde yağ bulunan saç bakım kremini uygulayıp yine geniş dişli bir tarak kullanarak saçlarını tarayabilirsin. Sadece banyodan yada duştan sonra bakım kremi sürmen gerekli değil. Yine içerisinde yağ bulunan saç bakım kremini kuru saçlarına uygulayark tarama işlemi yapabilirsin.

 

 

 

Saçı Doğru Şekilde Taramak

Yapılan hatalardan birtaneside tarak ve fırçayı saç köklerine bastırarak uca doğru tarama işlemidir. Yapılan bu işlem saçta kırıkların oluşmasına ve koparak dökülmesine neden olmakta. Doğru işlem ise önce saç uçlarını tarayıp, yavaş yavaş köklere doğru tarama işlemi yapmak.

 

 

 

 

Saçları Zorlayarak Taramak

İşte yaptığımız yanlışlardan birtaneside bu. Dolaşan saçı tarakla zorlayarak taramaya çalışmak. Bu yaptığımız işlem saçın daha beter dolaşmasına neden olmakta. Bunun yerine saçı taramadan önce sıvı bakım kremi sıkarak yada yine içinde yağ içeren bakım kremi sürerek saç tarama işlemine geçmek en doğrusu. Bakım kremi sıktım yada sürdüm diye saçlarına hunharca yüklenme yavaş yavaş nazikçe tara.

 

 

 

İşte dolaşan saçlara zarar vermeden nasıl taramamız gerektiğini birlikte öğrendik. Kırıksız, ışıl ışıl parlayan saçlar istiyorsan önerimize kulak vermen yeterli olacak. Dolaşıksız, tararken huzur veren saçlara sahip olman dileğimle. İyi günler.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler