alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yaptığın Spora Göre Saç Modelleri Önerisi

<< Geri 14-08-2016 10:14

By: Admin

Bana yaptığın sporu söyle, sana saç modelini söyleyeyim. “Yaptığım sporla saç modelimin ne alakası var?” Diyeceksin. Haklısında ama gittiğin mekana, davete, makjına, giydiğin kıyafaete kadar saç modelin nasıl değişim gösteriyorsa, yaptığın spora görede değişiyor. Her sporun kendine has modeli var. Sen hiç koşu yaparken fön çektirip koşuya başlayan  birini gördün mü? Tabiki hayır. Şimdi seninle birlikte yaptığın spora göre saç modeline  bakalım nasılmış.

 

 

Pilates Yapıyorsan
Pilates için söylenen o meşhur sözü söylemeden edemeyeceğim. “ Yaşasın pilav patates, kahrolsun pilates “ sosyal medyada rejim ile arası kötü olanların sıkça kullandığı söz. Pilates son zamanlarda en gözde sporlardan birisi. Sende pilates yapmayı seviyorsan eğer bu spor için en uygun saç modeli topuzdur. “Neden topuz “ diye soracak olursan, dikkat ve konsantrasyonun bozulmaması bu sporu yaparken çok önemli. Saçlarını topuz yaparak gözünün önüne gelmesini engelleyebilirsin. Öyle son model bir topuza gerek yok. Balerin topuzu yapman yeterli. Bunun için de saçını arkada topla, saçlarını kendi etrafında dola sprey sıkarak sabitlemen yeterli.

 

 

 

Yüzme İle İlgileniyorsan
Yaz aylarında çok sık tercih edilen sporlardan biride yüzme. Yüzme sporu ile ilgileniyorsan sana saç modeli olarak saç örgüsünü, havuz yada deniz kenarında havalı görünmek istiyorsanda kılçık örgü modelini tavsiye ediyoruz. “ Neden saç örgüsü” diye soracak olursan örgü saç modeli sayesinde saçının deniz ve havuz suyundan fazla zarar görmesini engelleyebilirsin. Nasıl yapıldığına gelince saçını tam ortadan ikiye ayır,sağdan aldığın saçı sola, soldan aldığın saçı sağa ekleyerek elinde saç kalmayana dek devam et. İşte bu kadar kolay kılçık saç örgüsü yapımı.

 

 

 

Koşu Yapıyorsan
Koşuda genelde tercih edilen sporlardan birtanesi. Özellikle metabolizma hızlandırma için koşu çok verimli bir spor. Sende koşu sporunu tercih ediyorsan eğer bu spor için en uygun saç modeli tabiki atkuyruğudur. “ neden atkuyruğu “ diye soracak olursan koşarken saçlarının gözünün önüne gelip seni rahatsız etmemesi için. Atkuyruğu yapmak çok zor bir işlem değil. Saçlarını arkada topla atkuyruğunu yap, üzerine saç bandını alın çizgine gelecek şekilde tak. Uç kısımlarına süreceğin saç bakım kremi ilede elektriklenmesini önlemiş olacaksın.

 

 

 

Tennis Oynuyorsan
Tenis de gözde sporlardan biri. Bu sporun en avantajlı yönü vücudunun bütününü kullanarak yapmak. Bu sayede vücudunda ki bütün kasların hareket halinde oluyor. Tenis sporu ile ilgileniyorsan sana tavsiye edeceğimiz saç modeli boğumlu at kuyruğu. “ Neden boğumlu atkuyruğu “ diye soracak olursan koşu sporunda olduğu gibi saçlarının gözünün önüne gelmesini engellemek. Boğumlar eklemenin nedeni ise ayrı bir hava katmak. Yine saçlarını arkada topla, tokanı tak. Açıkta kalan saçlarına belirli aralıklarla saç lastiği takarak bombeli hale getir. Bu işlemi saçın bitene kadar uygula. İşlem sonunda şapkanı tak ve sporuna başla.

 

 

 

Yapılan spora göre saç modelleri böyle. Sporunu seç, saç modelini yap ve sağlıklı bir yaşama merhaba de. Sağlıklı, huzurlu günler dileğimle.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler