alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelin Buketi Modelini Seçtin Mi?

<< Geri 19-08-2016 05:44

By: Admin

Rüyalarını süsleyen güne az bir zaman kaldı. Kalbin adeta yerinden fırlayacak gibi durdurmak imkansız. Ya karnında uçuşan kelebekler? Her kadının rüyasıdır gelin olmak. Özelliklede kusursuz gelin olmak. Kim istemez ki? İster istemez o büyük günün stresi, telaşı bir şeyler unutmana neden oluyor. Bunun için kendine bir gelin kontrol listesi hazırlaman yada en yakın arkadaşınla o güne eksiksiz bir şekilde hazırlanman senin açından faydalı olacak. Gelinlik seçimi. Düğün mekanı, kuaförü, ayakkabısı derken bazen arada kaynayıp giden gelin buketlerini unutmamak lazım. Onca telaşın arasında unutabildiğin için zaman azlığından alellade bir buket yaptırıp eline tutuşturabiliyorlar. Gelin buketi seçimi çok kolay gibi gözüksede aslında en zor seçimler arasında. Karşına çıkan binlerce model, gelinlik ve düğünün konsepti ile uyum işinde olması gerektiği için seçim yapmak git gide zorlaşıyor.  Seçeceğin gelin buketinin, gelinliğinin önüne geçemeyecek şekilde gelinliğini tamamlaması ayrı dert. “ Düğün ve gelinin pek iç açtığı söylenemez ama o çiçek muhteşemdi. “  Kim ister gelinliğinden çok gelin buketinin konuşulmasını? Tabii ki hiç kimse. İnsanlar zaten düğüne bir kulp takmak, illa bir yerlerde eksik bir şeyler bulmak için geliyorlar düğüne. Harcadığınız o kadar emeği, çabayı kimse görmüyor. İşte seni bu sıkıntıdan kurtarmak adına bir kaç tane favori gelin çiçek buketlerinden bahsetmek istiyorum. Gelin çiçeğini seçmek adına sana yardımcı olacağına inanıyorum. Hadi başlayalım.

 

 

Sade Gelin Buketleri: Bu tarz gelin çiçeklerinde, pastel tonlar daha çok ön planda. Salon ve kapalı mekanda düğün yapmayı düşünüyorsan, tercihlerin arasında ilk sırada yer almasında fayda var. Klasik, sofistike ve kadınsı bir dkunuş istiyorsan sade gelin buketi şıklığını tamamlayacak çiçekler arasında.

 

 

 

Gösterişli Gelin Buketleri: Beğendiğin farklı çiçeklerin bir araya getirilerek oluşturulabileceği bir gelin çiçeği modeli. Değişik renklerde çiçekleri  tek kullanarak yada farklı renklerde çiçekleri bir araya getirerek istediğin tarzda çiçek oluşturmak senin elinde. Gelin buketin fark yaratsın istiyorsan, gösterişli gelin çiçeği tam sana göre bir seçim olacak.   

 

 

 

Rustik Gelin Buketleri: Son zamanların gözdesi olmaya aday eski tarz düğün konseptlerine en uygun gelin çiçeği modeli. Rustik gelin çiçeği ne demek diye soracak gelin adaylarımıza ufak bir açıklama yapalım. Rustik: köy görünüşü, kırsal görüntü verme anlamına geliyor. Yani hazırlayacağın gelin çiçeğinin içerisinde köy havası ve kırsal görüntüler ağırlıkta olmalı. Bu tarz çiçekler alışılmış çiçeklerin dışında lahana çiçeği, gül, sukkulent, ranunculus çiçeklerinden oluşmakta. Rustik gelin buketi yaptırırkende düğünün yapılacağı mekana uygun olmasına dikkat etmen gerektiğini unutma.

 

 

 


Minimalist Gelin Buketleri: Bu yıl doğallık popireterliğini korumakta. Sende doğallıktan yanaysan minimalist gelin çiçeği tam sana göre. Tek tip çiçekleri yada tek renkle hazırlanmış doğal bağlarla oluşturulmuş konsept hazırlatabilirsin. Minimalist tarzda çiçekler genelde kumsal ve kır düğünleri için biçilmez kaftan. Sende kumsal yada kır düğünü düşünüyorsan seçimlerin arasında yer almalı.

 

 

 

Senin için seçtiğimiz gelin buketleri bunlar. Gelinliğine, düğün konseptine ne uygun gelin buketini seçerek düğün hazırlıklarını gönül rahatlığıyla bitirebilirsin. Düğün sonunda çiçeğini kapmak için bekleyen arkadaşlarından kurtarabilirsen, kurutma yöntemi ile çiçeğini kurutup saklayabilirsin. Bakalım çiçeğin saklamak için sende mi kalacak yoksa kapıp kaçacak arkadaşlarında mı? Mutlu günler.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler