alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Su İçerek Kilo Vermenin Sırları

<< Geri 19-08-2016 06:06

By: Admin

Suyun hayatımızda ki önemi saymakla bitmez. Susuz kalan vücut su ihtiyacını organlardan karşılamak zorunda kaldığı için bu da hastalıklara neden olmakta. Günde en az 2.5 litre su içilmesi gerektiği konusunda uzmanlar bizi uyarsada pek dikkate aldığımız söylenemez. Suyun zayıflamamıza yardımcı olmada da hakkını yememek lazım. Düzenli yapılan spor ve diyette yardımcı olarak tüketilen su zayıflama konusunda kolaylık sağlamakta. Kolay ve etkili bir şekilde zayıflamak için bol bol su tüketmeye özen göstermeliyiz. Yalnız bol bol su tüketmek gerek diye abartıya kaçmadan bunu yapmalıyız. Unutma suyun azı kadar fazlasıda zararlı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre, idrar rengin açık sarı ise bu zayıflamaya başladığının habercisi. Aynı zamanda su hem zayıflamana yardımcı hemde cildinin güzelleşmesine, gençleşmesine faydalı. Su içerek nasıl zayıflanır konusuna gelince, suyu tüketmen gereken zaman dilimlerini bilirsen hem zayıflamana yardımcı olacak hemde su içme alışkanlığını arttıracak. Bilinçli su tüketerek nasıl yazıflayabileceğine birlikte bakalım istersen.

 

 

 


1- Su İçerek Güne Başlamak
Sabah uyandığında, yani gözünü açar açmaz diyelim. Tüketeceğin su bağırsaklarını harekete geçirip, metabolizmanın hızlanmasına ve vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda içeceğin suya ekleyeceğin limon, nefesini tazelemeye ve kilo vermene yardımcı olacaktır.


2-  Suyu Yemeklerden Önce İçmek
Sofraya oturduğunda çok fazla yemek yemekten şikayetciysen, sana önerimiz yemek yemeye başlamadan yarım saat önce su içmen olacak. Yapılan en büyük yanlışlardan biri suyu yemek yedikten sonra içmek. Yemek sonrası içilen su zaten dolu olan mideyi, iyice doldurup şişkinlik hissine neden olmakta. Suyu yemekten önce içerek, daha az yemek yemene ve yediğin yemeği hızlı yakmana yardımcı olacak.

 

 

 


3- Açıkma Hissi Uyandığında Su İçmek
Gün içerisinde acıktığını hissetmeye başladığında, acur cubur tarzı şeylere başvurmak yerine içeceğin bir bardak su açlık hissini yatıştıracaktır. Yani her acıktığını  hissetiğinde buzdolabına yada bakkala koşmak yerine su içmende fayda var.  

4- Nescafe Yada Kahve Yanında Su İçmek
Gün içerisinde tükettiğin her nescafe yada kahve yanında su içmeyi unutma. Zaten kahve içiyorum suya ihtiyacım yok deme. Kahve vücudun su ihtiyacını asla karşılamaz. Tam tersi vücudunda ki suyu dışarı atmana neden olur.

 

 

 

Evet! Su içerek zayıflamak için tavsiyelerimiz bunlar. Tavsiyelerimize uyarak verdiğin kilolara sende şaşıracaksınız. Günde 6-8 bardak su içmek toksinlerin ve yağların uzaklaşmasına, 8-10 bardak su içmek toksinlerin ve yağların vücutan atılmasına kolaylık sağladığınıda hatırlatalım. Ayrıca yemek sırasında şekerli ve asitli içecekler yerine su içebilirsin. Su içmekte zorlanıyorsan eğer bulunduğun ortamda suyu görebileceğin yerlere koyarak, su içmen gerektiğini hatırlamana yardımcı olacak.  Unutma bol bol su içmek kendini şişrmek anlamına gelmiyor. Sağlıklı ve hızlı zayıflamak için günde 2.5 litre su içmen yeterli olacak. Sağlıklı, mutlu günler dileğimle.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler