alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

By: Semra Ada
<< Geri 3.2.2018 12:09:00

Yoğun Bir Dönem Sizleri Bekliyor

 

Evlilik sürecinde yoğun bir koşuşturmacaya giren çiftler için en zorlu dönemeçlerden birisi de düğün salonuna karar verebilmektir. Zira düğün için yapılan tüm hazırlıkların gerçekleştiği nokta olan salonlar, misafirlerin de aklında en çok kalan yer olacaktır. Düğün salonlarını seçerken şıklığın yanı sıra işlevsellik anlamında bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Salonlardaki oturma düzeni, renk uyumları, yiyecek ve içecek servisleri, garsonlar ve kapasite gibi konular; tercih konusunda oldukça önemli olan konulardır.

Düğün Salonlarındaki Renk ve Dekor Uyumu

 

Düğüne gelen misafirlerin ruhsal olarak kendini rahat hissetmesi için salonda kullanılan renk ve dekorlar son derece önemlidir. Özellikle tutacağınız salonda baskın olarak koyu renklerin kullanılmıyor olması son derece önemlidir. Ayrıca mekandaki masaların birbirine çok yakın olmaması, ferah bir görüntü olması ve sahne alanının geniş olması son derece dikkate değer noktalar arasındadır.

Düğün Salonlarında Yiyecek İçecek Hizmeti

 

Bazı düğün salonları, verdiği hizmetlere yiyecek içecekleri dâhil etmeyebiliyor. Bence bu konuya çok dikkat edin. Yalnızca misafirlere içecek ve pasta ikramı yapılacaktır. Ancak sizler, misafirlerinize yemekli bir organizasyon yaptırmak istiyorsanız düğün salonunu buna göre tutabilirsiniz bu benim görüşüm. Bazı salonlar catering firmaları ile anlaşmalı olarak çalışır ve yemek servislerini de yapar. Düğün salonlarında işlevsellik anlamında en dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de yiyecek ve içecek servisleridir.

Düğün Salonundaki Vestiyer ve Tuvalet Durumu

 

Düğüne gelen misafir sayısı yükseldikçe, vestiyer ve tuvalet hizmetlerinin önemi de artacaktır. Özellikle tutacağınız salonun bu mekânlara özen göstermesi ve temiz bir yapıda tutması son derece önemlidir. Özellik bu konuya dikkat edin çünkü temiz bir yer olması misafirler açısından iyidir. Benim düğünümde yaşadığım olayla nedeniyle sizlere bu tavsiyeyi veriyorum. Vestiyer hizmetlerinin olmadığı ve tuvaletlerin yetersiz olduğu düğün salonları genel olarak insanlar tarafından çok fazla beğeni toplamaz. Tuttuğunuz düğün salonunda bu alanlarla özel olarak ilgilenen eleman olup olmadığını da mutlaka sormalısınız.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Bunlarda İlginizi Çekebilir
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler