alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Damatlık Seçimine Dikkat Ediniz

By: Semra Ada
<< Geri 6.2.2018 14:20:00

Damatlık Seçimi

 

Damatlık seçimi yaparken dikkatli davranmanız gerekir. Çünkü gelinlikte olduğu kadar damatlık seçimi de dikkat ister.

Düğünün Yapılacağı Mekana Göre Damatlık Seçimi Yapın

 

Düğünün yapılacağı yer damatlık seçiminde önemli yer tutar. Bu nedenle dikkatli davranın. Eğer düğün otelin salonunda gerçekleşecek ise damatlık seçimi smokinden yana olmalı. Mekan gösterişli olacağı için sizin de mekanda gösterişli olması gerekir. Bu nedenle böyle bir mekanda en doğru seçim smokin olur. Düğün bir plaj düğünü olarak planlanıyor ise ağır bir takım ve smokin kesinlikle giymeyin. Bu şekilde rahat bir ortamda damatlık seçimi için en doğru tercih keten bir damatlık olur. Kravat ya da papyon takmanıza gerek yok. Düğün seçimi kır düğününden yana ise son zamanların modası olan vintage damatlıkları tercih edin. Ayakkabı seçimi için de tercihinizi süet ayakkabılardan yana kullanın.

Damatlığınız Gelin İle Uyumlu Olsun

 

Damatlığın gelinlik ile bir bütün halinde olması gerekir. Eğer gelinlik ile ilgili görüntüsünden bir fikre varamadıysanız o zaman gelinliğin rengini ve kumaşını öğrenerek o konu üzerinden ilerleyin. Örneğin düğününüz bir salon düğünü olacak ise ve gelinlik prenses ya da kraliçe modeli ise sizin damatlık seçiminiz kesinlikle smokin olsun. Bu sayede uyum yakalanmış olur.

Damatlığı Alırken Bu Noktalara Dikkat Ediniz

 

Seçim ister takım elbise ister smokin olsun bu noktalara dikkat edin. Takım elbise kiralanacak ise yakalarına, kol manşetlerine, paçalarına dikkatlice bakın. Bu noktalarda kir ya da iplik olmamasına dikkat edin. Özel diktirecekseniz kişinin önceden diktiği takım elbiselere bakarak karar verin. Takım elbisenin kumaşının mevsim ile uyumlu olmasına dikkat edin. Yazın kalın bir kumaş tercihinde bulunmayın. Damatlığınıza karar vermeden aksesuar seçimi yapmayın.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Bunlarda İlginizi Çekebilir
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler