alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelin Saçı

<< Geri 03-06-2014 20:48

By: Admin

Hayallerimizi her zaman süsleyen ''Gelin'' olmanın ayrıcalığını yaşayarak düğünümüze adım adım ilerlerken tepeden tırnağa nasıl bir gelin olacağız? Saçımızdan duvağımıza, tırnağımızdan ayakkabımıza kadar en ince detayları gelingeliyor.com ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Gelin başı veya gelin saçı olarak adlandırdığımız, gelinliğimiz, yüzümüz, bedenimizle hatta ve hatta damatla uyumu yakalayan gelin saçımız nasıl olmalıdır ? Klasik sıkı bir topuz mu? Dağınık toplanmış bir topuz mu? Bukleli, lüle lüle, kıvırcık bir model mi? Yoksa çok daha farklı bir model mi? Ya topuz yapılamayacak kadar kısa saçlarımız varsa? Postiş veya çıtçıt kullanılmalı mı?

Her nasıl yapılmasını düşünüyorsanız öncelikle işinin uzmanı kuaförünüzü gelinliğinizle birlikte ziyaret etmenizde fayda var. Çünkü her verilecek fikir kafanızın karışmasını sağlayarak size umduğunuzdan fazla seçenek çıkaracaktır. Öyleyse sizi bilen, kişiliğinize, gelinliğinize, saç renginize uygun en iyi modelde gelin saçını sunacak olan kuaförünüz olacaktır.

Ve diğer önemli bir ayrıtımızda gelin saçı yapımında kullanacağınız aksesuarlarınızdır. Taç, tarak, şapka, çiçek, taş veya saç bandı gibi gelinliğinize ve duvağınıza uyan bir aksessuarla gelin saçınız nasıl olacak?

Seçtiğiniz duvakla uyumlu olmasını dikkat etmenizi söyledik. Ensede toplanmış harika bir topuz yaptırdınız ve taşlarla süslenen gelin saçına eğer rahibe modelinde bir duvak kullanırsanız gelin saçının kapanmasına neden olacak ve duvağınız ön plana çıkacaktır. Öyleyse saçımızı ön planda tutmak istiyorsak duvağımız biraz altta veya en tepe noktada olmalıdır

Gelinliğinizle birlikte duvağınızı da satın aldıysanız, duvak ve gelinlikle uyumlu bir saç modeli daha şık olacaktır. Gelin saçınızda önemli olan istediğiniz saç modelinden ziyade seçmiş olduğunuz duvak ve gelinlikle uyumudur.

Gelinliğiniz düz ve sade bir gelinlik ise, sıkıca toplanmış tepede bir topuz tercih edebilirsiniz.

Gelinliğiniz gösterişli ise gelin saçı olarak yarı dağınık ve romantik topuzlar tercih edilebilir.

Kısa saçlı gelinlerimizinse tek seçimi dağınık topuz olacaktır.

Saç şeklinize karar verdiniz, topuz yapıldı veya saçınıza farklı şekil verildi. Şimdi sıra saça yerleştirilecek aksesuarlarınızın en uygun yere yerleştirilmesinde.

Saç şekliniz damat ile aranızdaki boy farkı göz önüne alınarak yapılmalıdır. Gelinliğinizle giyeceğiniz topuklu gelin ayakkabılarını da göz önünde bulundurursak, tepede yapılmış bir topuzla damadın boyunu geçebilirsiniz. Yani aranızdaki boy farkı az ise ensede veya arka bölümde yapılmış bir topuz en uygunu olacaktır.

İnce ve uzun bir yüzünüz varsa sıkı bir topuz, toplu bir yüzünüz varsa yüzünüzü ince göstermek için yanlardan ve kulak arkasından çıkarılmış saçlarla yapılmış topuz yüz şeklinize uygun olacaktır.

İlkbahar ve yaz gelinleri için çiçekli taç ve tokalarla süslenebilir, kır düğünleri içinse önerimiz taze mevsim çiçekleri olacaktır. Örgü modeli ile şekillendirilmiş gelin saçı için rengarenk kelebekler serpiştirilebilir.

İlkbahar veya yaz gelin olacaksanız bukleli dağınık topuzlar, yarı açık bırakılmış topuzlar, şirin bir at kuyruğu ve saç bandı ile süslenmiş bir gelin saçı da tercih edebilirsiniz.

Sonbahar veya kış mevsimi gelini olacaksanız, yan veya ense topuzu kullanabilirsiniz.

Ve son olarak kullanacağınız aksesuarları yeniden sıralayarak örnek modellerimizi de ekliyoruz.

Saç bandı

Taç

Çiçek

Taş

Kelebek

Şapka duvak, tüy 

Tarak

Taç

İnci Boncuk

Çiçek toka

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler