alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelin makyajı

<< Geri 05-06-2014 00:19

By: Admin

İsterseniz porselen makyaj, isterseniz gece makyajı, isterseniz sade gelin makyajı olsun. Seçiminiz göz renginize, göz şeklinize, saç renginize ve elbette düğün günü gelinliğiniz ve düğün konseptine uyduğu sürece problem olmayacaktır. Peki doğru seçim hangisi? Okuyalım bilelim.

Elbette makyajımızı seçerken yine seçimi işin uzmanına profesyonel makyaj yapan kişiye bırakıyoruz. Doğru seçim olacağı şüphesiz fakat içimizde şüphe kalmaması için ufak tefek bilgilerle yine gelinlerimizle beraberiz.

Kahverengi ve Ela gözlü gelinler için gelin makyajı:

Siyah başta olmak üzere bej, doğal kahverengi tonları, gri, şeftali, kayısı tonları, mor ve menekşe tonları, zeytin yeşili ve haki hatta bordo ile gözlerinizi doğru renk tonlarıyla ön plana çıkarabilirsiniz. Göz kalemi olarak bakır, lacivert ve gümüş rengini kullanabilirsiniz

Fakat kesinlikle kullanmayacağınız tonlar arasında yer alan leylak, pembe gözlerinizi şiş gösterecektir.

Mavi gözlü ve Gri gözlü gelinler için gelin makyajı:

Mavi, siyah, gri, pembe, leylak  ve bordo size yakışacak tonlar arasında yer almaktadır.

Yeşil gözlü gelinler için gelin makyajı:

Koyu zeytin yeşilleri ve parlak kahve tonları ile mürdümler en yakışacak tonlardır.

Eğer göz makyajında koyu renk seçimi yaptıysanız nötr dudak makyajı ile açık renk rujlar kullanabilir, hafif göz makyajı seçimi yaptıysanız dudaklarınızı daha belirginleştirerek kırmızı veya borda ruj kullanabilirsiniz.

Gelinliğimizle de uyum sağlayacak olan gelin makyajımız için önerimiz ise kırık beyaz gelinlik tercih ettiyseniz makyajınızda bronz kahvelerin mürdüm ve morların kullanıldığı sıcak tonlar, mat beyaz gelinlik seçimi yaptıysanız soğuk tonlar olan griler, mat renkler ve soğuk maviler kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Fakat hiçbir seçimin size uygun olmadığını düşünüyorsanız ve denenen gelin makyajları içinize sinmediyse Smokey Dumanlı göz makyajı olarak adlandırılan siyah göz makyajı ile eyeliner kullanabilirsiniz.

Takma kirpiği elbette unutmuyorsunuz.

Esmer gelinlerimize, kızıl gelinlerimize, sarışın gelinlerimize gelin makyajı örneklerimizi keyifle sunuyoruz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler